Nadal jesteśmy pierwsi w TOP 10 w Polsce!

2024-05-24

Po raz kolejny starachowicki Szpital znalazł się na pierwszym miejscu dziesiątki najlepiej ocenianych podmiotów leczniczych w Polsce w Rankingu Szpitali prowadzonym przez Fundację Rodzić po Ludzku. Stało się to dzięki wysokim notom przyznanym w kwietniu przez Pacjentki Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową.

Ranking TOP 10 to jedyny taki plebiscyt obejmujący wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Tytuł lidera pierwszej dziesiątki w kraju cieszy tym bardziej, że jest przyznawany nieprzerwanie przez wiele miesięcy z rzędu. Lista placówek podawana jest przez Fundację w kolejności alfabetycznej wg. nazw miast, a rzeczywista kolejność znajduje się na stronie internetowej: www.gdzierodzic.info/szpitale/

Ranking powstaje na podstawie ankiety #GłosMatek, w której Pacjentki oceniają opiekę okołoporodową tj. realizację planu porodu, swobodę rodzenia, kontakt z dzieckiem po narodzinach, pomoc w opiece nad dzieckiem i wsparcie przy karmieniu piersią, postawę personelu, warunki hospitalizacji i funkcjonowanie oddziału. Projekt pomaga kobietom świadomie wybrać miejsce porodu, w którym są największe szanse na realizację hasła „rodzić po ludzku”.

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim Mamom za każdy oddany głos i każdą opinię.

To dla Was wciąż się doskonalimy!