Nadal jesteśmy pierwsi w TOP 10 w Polsce!

2024-06-21

Maj jest kolejnym miesiącem z rzędu, w którym Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach króluje na liście TOP 10! Po raz kolejny rodzące najlepiej oceniły nasz Szpital ze wszystkich podmiotów leczniczych w Polsce. Ranking prowadzony przez Fundację Rodzić po Ludzku – na podstawie anonimowych ankiet wypełnianych przez kobiety po porodzie – ma na celu ułatwienie kobietom wyboru placówek, w których szanowane są prawa pacjenta.

„Głos Matek” odzwierciedla opinie kobiet na temat realizacji opieki okołoporodowej na oddziałach położniczo-ginekologicznych i neonatologicznych. Kobiety oceniają m.in.: realizację planu porodu, swobodę rodzenia, kontakt z dzieckiem po narodzinach, pomoc w opiece nad dzieckiem i wsparcie przy karmieniu piersią, postawę personelu, warunki hospitalizacji i funkcjonowanie oddziału.

Ranking TOP 10 to jedyny plebiscyt obejmujący wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Tytuł lidera pierwszej dziesiątki w kraju cieszy tym bardziej, że jest przyznawany nieprzerwanie przez wiele miesięcy z rzędu. Lista placówek podawana jest przez Fundację w kolejności alfabetycznej wg. nazw miast, a rzeczywista kolejność znajduje się na stronie internetowej: www.gdzierodzic.info/szpitale/

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim Mamom za każdy oddany głos i każdą opinię.

To dla Was wciąż się doskonalimy!