Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Kierownik Oddziału

lekarz Tomasz Skorzyński

specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Pielęgniarka Oddziałowa

mgr Małgorzata Jaśkiewicz

specjalista w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego

Kontakt telefoniczny

Oddział

(041) 273 91 36

(041) 273 99 19

Pielęgniarka oddziałowa

(041) 273 98 51

(041) 273 99 26

Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu znajduje się na V piętrze w budynku A

Oddział liczy 30 łóżek i jest podzielony na część septyczną i aseptyczną. Bazując na bogatym doświadczeniu lekarzy ortopedów, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów Oddział oferuje pełną gamę usług medycznych z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej w najwyższej jakości i światowych standardach. Naszymi Pacjentami są osoby w różnym wieku z rozmaitymi problemami narządu ruchu. Mimo tak szerokiego zakresu świadczeń zapewniamy kompleksowość usług medycznych wykorzystując najnowsze techniki leczenia operacyjnego i zachowawczego oraz dysponując nowoczesnym sprzętem i materiałami zespalającymi. Nad rekonwalescencją Pacjentów całodobowo czuwają wykwalifikowani specjaliści i pielęgniarki. Ponadto w opiece przed i pooperacyjnej każdy chory ma zapewnioną indywidualnie dobraną rehabilitację i fizjoterapię.

Wykonujemy pełen zakres zabiegów z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej, endoprotezoplastyki i chirurgii kręgosłupa m.in.:

• operacje kręgosłupa (chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa)
  • endoprotezoplastyka biodra, w tym technika małoinwazyjna,
  • endoprotezoplastyka całkowita jednoprzedziałowa kolana,
  • endoprotezoplastyka barku,
  • artroskopia kolana, barku, stawu skokowego, w tym rekonstrukcje wiązadłowe,
  • osteotomia podkolanowa w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego,
  • operacje korekcyjne stóp (paluch koślawy, itp.),
  • operacje z zakresu chirurgii ręki,
  • rekonstrukcje, naprawa ścięgien, mięśni i wiązadeł,
  • zespolenia złamań nowoczesnymi metodami: zespolenia śródszpikowe, płytki LCP, zespolenia zewnętrzne.