Oddział Chorób Zakaźnych

dr n. med. Jadwiga Maciukajć

specjalista w zakresie chorób zakaźnych

Pielęgniarka Oddziałowa

Katarzyna Gierczyńska

Kontakt telefoniczny

Oddział

(041) 273 99 09

Pielęgniarka oddziałowa

(041) 273 99 10

Ordynator

(041) 273 91 45

Oddział Chorób Zakaźnych jest osobno położonym pawilonem z własną Izbą Przyjęć i Konsultacyjnym Punktem Szczepień p/wściekliźnie

Oddział liczy 17 łóżek wyposażony jest w 3 izolatki oraz 7 sal dwuosobowych z odrębnymi węzłami sanitarnymi.

Oddział prowadzi diagnostykę i leczenie osób dorosłych w zakresie:

• chorób infekcyjnych,
  • chorób pasożytniczych,
  • chorób odzwierzęcych,
  • neuroinfekcji,
  • zapaleń wirusowych wątroby i innych chorób wątroby,
  • zatruć pokarmowych,
  • stanów gorączkowych niejasnego pochodzenia.

W oddziale wykonuje się:

• biopsję wątroby,
  • punkcję lędźwiowo- krzyżową,
  • paracentezę jamy brzusznej,
  • zabieg przeszczepu mikroflory jelitowej u chorych z nawrotowym zakażeniem układu pokarmowego na tle Clostridium diff.

Aktualnie w oddziale zatrudnionych jest dwóch lekarzy specjalistów II stopnia z zakresu chorób zakaźnych oraz 14 pielęgniarek, w tym 10 pielęgniarek z wyższym wykształceniem medycznym.

Wszyscy pacjenci przebywający w oddziale mają zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną oraz serdeczną i życzliwą atmosferę, co z pewnością pozytywnie wpływa na przebieg leczenia.

Przyjęcia do oddziału odbywają się całą dobę na podstawie skierowania do szpitala lub bez, w przypadku ostrej choroby zakaźnej wymagającej natychmiastowego leczenia. Pacjenci do diagnostyki mogą ustalić optymalny dla siebie termin hospitalizacji. Chorzy hospitalizowani w oddziale mają zapewnioną możliwość odwiedzin osób bliskich, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Pacjenci mają możliwość kontynuowania leczenia szpitalnego w Poradni Hepatologicznej.

Informacje o stanie zdrowia chorych udziela Ordynator we wtorki i czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Informacje o stanie zdrowia ciężko chorych udzielane są codziennie przez Ordynatora lub lekarza prowadzącego.