Oddział Onkologiczny Dzienny

Kontakt telefoniczny

Pielęgniarka oddziałowa

Pracownia Chemioterapii

Oddział czynny jest od poniedziałku do piątku.

Oddział Onkologiczny Dzienny znajduje się na I piętrze łącznika E.

W Oddziale znajduje się Pokój Dzienny, 5 Pokoi Łóżkowych 2-osobowych, a także gabinet diagnostyczno-zabiegowy i punkt pielęgniarski z pokojem przygotowawczym oraz sanitariaty – także dla osób niepełnosprawnych. W skład Oddziału wchodzi również Poradnia Onkologiczna, a także Pracownia Przygotowywania Leków Cytostatycznych, znajdująca się w pomieszczeniach Apteki Szpitalnej.

Do podstawowych zadań Oddziału należy:

• wykonywanie zabiegów zgodnie z Kartą Chemioterapii
  • udzielanie świadczeń diagnostycznych, leczniczych i pielęgnacyjnych
  • prowadzenie edukacji zdrowotnej pacjentów i ich rodzin na temat diety i pielęgnacji miejsc dostępu naczyniowego
  • przekazywanie informacji dotyczących możliwosći wystąpnienia powikłań po leczeniu i sposobów radzenia sobie z nimi w warunkach domowych
  • zapoznawanie chorych z zaleceniami i informacjami dotyczącymi leczenia cytostatykami

W Oddziale pracuje lekarz onkolog i trzy pielęgniarki, zaś w Pracowni Przygotowywania Leków Cytostatycznych – magister i technik farmacji.

Starachowicka onkologia oferuje pacjentom chemioterapię zarówno w formie doustnej, jak i dożylnej, a także poprzez pompę elastomerową (infuzor), z której lek uwalnia się przez 44 godziny, podczas których pacjent przebywa w środowisku domowym (przychodząc jedynie na podłączenie i odłączenie infuzora). Wykonywane są również iniekcje domięśniowe i podskórne w ramach leczenia onkologicznego.

Z myślą o kompleksowej diagnostyce i leczeniu pacjentów ze schorzeniami nowotworowymi w starachowickim Oddziale Onkologicznym Dziennym funkcjonują konsylia Wielodyscyplinarnego Zespołu Terapeutycznego (w których w zależności od potrzeb uczestniczą fachowcy z różnych dziedzin), podczas  których Pacjenci kwalifikowani są do terapii onkologicznej.