Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci

lekarz Marzena Padzik - Gelbert

lekarz chorób dziecięcych, specjalista w zakresie rehabilitacji medycznej

Kontakt telefoniczny

w godz.: 8.00 - 13.00

W Ośrodku pracuje dwóch lekarzy specjalistów w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, psycholodzy, logopedzi neurologopeda i pedagog specjalny.

Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci znajduje się na III piętrze Szpitala w budynku B.

Godziny pracy ośrodka:

Zakres udzielanych świadczeń

W Ośrodku prowadzona jest wielospecjalistyczna, kompleksowa rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego m.in.: z grupy wysokiego ryzyka ciążowo-porodowego, wcześniaków, z niepełnosprawnością, spektrum autyzmu, z wadami rozwojowymi układu nerwowego, z zaburzeniami integracji sensorycznej i koordynacji ruchowej, z wrodzonymi wadami wielu układów, z nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym, z wadami postawy, skrzywieniem kręgosłupa i innymi problemami.

Rehabilitowane są dzieci w wieku od 0 do 18 roku życia, a po przedstawieniu orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych do ukończenia 25 roku życia.

Na rehabilitację wymagane jest skierowanie lekarskie (kod: 2301).

„Skierowanie do szpitala” wystawia:

• neonatolog,
  • pediatra,
  • neurolog,
  • lekarz rehabilitacji,
  • ortopeda,
  • reumatolog,
  • chirurg dziecięcy,
  • lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

O kolejności przyjęcia do Ośrodka decyduje data zarejestrowania skierowania, wiek, wskazania medyczne.

Przyjęcie do Ośrodka: w dniu zgłoszenia odbywa się konsultacja lekarska. Na wizytę należy ze sobą zabrać karty informacyjne z pobytu w Szpitalu i dokumenty. Wizyty u poszczególnych terapeutów wyznaczane są w Sekretariacie Ośrodka. Na zajęcia terapeutyczne należy zabrać ze sobą obuwie sportowe, strój sportowy i ręcznik.

Dzieci mają możliwość korzystania z kompleksowej rehabilitacji, która prowadzona jest wg. indywidualnego planu usprawniania ustalonego przez lekarza zależnie od stanu zdrowia i potrzeb pacjenta.

W ramach świadczeń realizowane są:

1. porada lekarska,
  2. terapia psychologiczna,
  3. terapia logopedyczna,
  4. terapia pedagogiczna (w tym z zakresu oligofrenopedagogiki),
  5. terapia zaburzeń SI,
  6. masaż,
  7. kinezyterapia,
  8. fizykoterapia.

Metody terapii: PNF, NDT-Bobath, Vojty, Medeka, MRNI neurotaktylna, SI, rehabilitacja skolioz.

Czas trwania rehabilitacji dla jednego dziecka w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia wynosi do 120 dni w roku kalendarzowym. Dzieci mogą korzystać z rehabilitacji w Ośrodku 2, 3 razy w tygodniu lub codziennie przez 15 dni zabiegowych w turnusie. Rehabilitacja może ulec wydłużeniu. Czas trwania rehabilitacji zależy od wieku i potrzeb.

O zakończeniu rehabilitacji decyduje lekarz na podstawie opinii całego zespołu terapeutycznego.

Warunkiem rozliczenia świadczeń z NFZ jest realizacja średnio dwóch świadczeń w wieku 0-7 roku życia oraz trzech świadczeń od rozpoczęcia 8 do 18 roku życia.

Zapewniamy: świadczenia zdrowotne na możliwie najwyższym poziomie, indywidualne podejście, pełny profesjonalizm, doświadczenie zawodowe.

Ośrodek zapewnia ciągłość opieki kierując pacjentów do leczenia ambulatoryjnego tj. Poradni Rehabilitacyjnej lub innych poradni specjalistycznych zależnie od aktualnego stanu zdrowia.

Zapisy do Ośrodka prowadzone są osobiście w Sekretariacie Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci (III piętro blok B), jak i telefonicznie pod nr 41 273 99 45.