17 Onkobieg już w najbliższą niedzielę!

2024-09-06

Przypominamy, że w dniu 8 sierpnia br. w całej Polsce, także w Starachowicach,  startuje
17 Onkobieg. Celem wydarzenia charytatywnego organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma jest realna pomoc pacjentom onkologicznym.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach po raz kolejny zaprasza do wspólnego biegania wokół budynków kompleksu głównego Szpitala. Spotykamy się w dniu 8 września 2024 roku (w niedzielę) o godzinie 10.30 przed wejściem do poradni specjalistycznych od strony ul. Batalionów Chłopskich. Startujemy o godz. 11.00 po rozgrzewce przeprowadzonej przez Klub Biegacza „Rudnik” i pokonujemy 1 kilometrową trasę tyle razy, ile zdołamy w ciągu jednej godziny.

Warto pamiętać, że Onkobieg to nie zawody sportowe, a impreza charytatywna.
Liczy się uczestnictwo, pojawienie się na starcie i pokonanie trasy (tyle okrążeń, ile dasz radę). Każdy uczestnik sam decyduje o tempie i formie godzinnej aktywności fizycznej wokół budynków starachowickiego Szpitala – może to być sprint, slow jogging lub spacer z kijkami. Przekraczając linię mety jest się wygranym.

Trasa wiedzie wokół kompleksu budynków PZOZ spod wejścia do poradni specjalistycznych, przez parking przylegający do lądowiska, obok budynku z „Oknem życia”, za budynkami Zakładu Patomorfologii i kuchni, przed budynkiem ZOL-u, następnie w kierunku
ul. Batalionów Chłopskich obok Stacji Dializ, Oddziału Zakaźnego, apteki, z powrotem do wejścia do poradni specjalistycznych. Jedno okrążenie liczy 1 km.

Dobrym zwyczajem jest potwierdzenie swojego uczestnictwa w biegu poprzez publikowanie zdjęć w mediach społecznościowych z oznaczeniem #onkobieg lub #17onkobieg, co pozwoli głównym organizatorom imprezy charytatywnej tj. Stowarzyszeniu SARCOMA na śledzenie wydarzenia. A więc zachęcamy do robienia zdjęć i dzielenia się nimi w social mediach.
W tym roku relację z ogólnopolskiego wydarzenia będzie można śledzić na kanale YouTube Stowarzyszenia Sarcoma, w tym wejścia „na żywo” ze Starachowic.

Nie jesteś zarejestrowany a chcesz pobiec? Dokonaj dobrowolnej wpłaty na rzecz Sarcomy poprzez stronę: www.onkobieg.pl, ubierz się na sportowo i dołącz do Nas w dniu 10 września br. o godz. 10.30!

Przypominamy, że całkowity dochód z imprezy przeznaczany jest na zakup protez kończyn utraconych w wyniku nowotworu, opiekę psychoonkologów, finansowanie nierefundowanych zabiegów i leków oraz na działania profilaktyczne.

Zapraszamy do wspólnego biegania!

Do zobaczenia na STARCIE!!!

Będą z Nami:

• Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice
  • Ludowy Klub Biegacza Rudnik
  • Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach z punktem informacyjno-profilaktycznym