Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym

Oddział - gabinet lekarski

Pielęgniarka oddziałowa

Pracownia EEG/EMG

Telefon do kontaktu z pacjentami

Telefon lekarza dyżurnego

Adres mailowy

neurologia@szpital.starachowice.pl

Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym mieści się na VII piętrze budynku A

Oddział Neurologiczny liczy 28 łóżek, w tym 4 stanowiska na Sali Intensywnego Nadzoru Neurologicznego. Prowadzi diagnostykę i leczenie chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego takich jak:

• choroby naczyniowe ośrodkowego układu nerwowego
  • padaczka
  • stwardnienie rozsiane
  • choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego (np. Choroba Parkinsona)
  • choroby obwodowego układu nerwowego
  • choroby mięśni
  • bóle głowy
  • bóle kręgosłupa
  • zespoły otępienne
  • choroby zapalne układu nerwowego (w tym neuroborelioza)
  • choroby nowotworowe układu nerwowego

Oddział dysponuje pełnymi możliwościami diagnostycznymi i leczniczymi. Posiadamy całodobowy dostęp do Pracowni Tomografii Komputerowej, dostęp do Pracowni Rezonansu Magnetycznego, Pracowni USG oraz Pracowni EEG/EMG, a także Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej. W szpitalu funkcjonuje również Poradnia Neurologiczna ściśle współpracująca z Oddziałem. Ponadto Oddział posiada własną salę gimnastyczną celem pełnej rehabilitacji pacjentów naszego oddziału.

W Oddziale podajemy leczenie trombolityczne i kwalifikujemy pacjentów do leczenia trombektomią mechaniczną.

Dzięki szerokim możliwościom diagnostycznym, dostępie do nowoczesnych metod leczenia, rehabilitacji ruchowej i mowy, profesjonalnej opiece pielęgniarskiej Oddział niesie pomoc szerokiej rzeszy pacjentów.

Oddział ściśle współpracuje z Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej w Starachowicach, z Kliniką Neurochirugii oraz Kliniką Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Posiadamy akredytację uprawniającą do prowadzenia szkolenia specjalistycznego lekarzy w zakresie neurologii (7 miejsc szkoleniowych).