Oddział Rehabilitacyjny i Rehabilitacji Neurologicznej

lekarz Magdalena Kaniewska

specjalista w zakresie rehabilitacji medycznej i reumatologii, lekarz chorób wewnętrznych

Pielęgniarka Oddziałowa

mgr Marzena Zawłocka

specjalista w zakresie pielęgniarstwa neurologicznego

Kontakt telefoniczny

(041) 273 98 96

Pielęgniarka oddziałowa

(041) 273 99 46

Oddział - pielęgniarka dyżurująca

(041) 273 90 75

(041) 273 90 73

Logopeda/Psycholog

(041) 273 90 80

Telefon do kontaktu z Pacjentem

(041) 273 99 36

Oddział Rehabilitacyjny i Rehabilitacji Neurologicznej znajduje się na I piętrze w budynku A

Oddział Rehabilitacyjny liczy 25 łóżek: 8 sal trzyłóżkowych i jedna separatka z oddzielnym węzłem sanitarnym.

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej liczy 12 łóżek: 4 sale trzyłóżkowe.

W oddziałach udzielane są świadczenia dla pacjentów, którzy ze względu na aktualny stan kliniczny wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego, a jednocześnie innych działań terapeutycznych, edukacyjnych, profilaktycznych i diagnostycznych, a w szczególności dla pacjentów po:

• zabiegach operacyjnych ortopedycznych lub neurochirurgicznych,
  • urazach,
  • świeżych udarach mózgu,
  • zaostrzeniach chorób przewlekłych narządu ruchu.

Skierowanie do Oddziału Rehabilitacyjnego jest wystawiane przez:

• lekarzy oddziałów: urazowo-ortopedycznych, chirurgicznych, neurologicznych, neurochirurgicznych, reumatologicznych, chorób wewnętrznych,
  • w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych przez lekarza poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej.

Do skierowania powinna być dołączona aktualna dokumentacja medyczna lub kopia potwierdzająca rozpoznanie. Kwalifikacji dokonuje lekarz oddziału rehabilitacyjnego po zapoznaniu się dokumentacją oraz aktualnymi wynikami badań. Pacjent wpisywany jest na listę oczekujących zgodnie z zasadami kolejkowania.

Czas trwanie rehabilitacji wynosi średnio 3 tygodnie. Usprawnianie odbywa się 6 dni w tygodniu, średnio 5 zabiegów dziennie: fizyko- i kinezyterapia, terapia psychologiczna, logopedyczna i zajęciowa.

Pacjenci podczas pobytu w oddziale mają obowiązek przestrzegania zasad regulaminu. Nie mogą samowolnie opuszczać terenu szpitala, nie są również udzielane przepustki.