Polityka Informacyjna

Obowiązujące zasady

1. Prawo do wypowiedzi w mediach w sprawach dotyczących działalności Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Starachowicach mają: Dyrektor Naczelny, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Inwestycyjnych, Zastępca Dyrektora ds. Leczniczych, Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa, Kierownik Działu ds. Komunikacji pełniący funkcję Rzecznika Prasowego i inni pracownicy Szpitala w indywidualnych przypadkach i w zakresie ustalonym z Dyrektorem Naczelnym, Zastępcami Dyrektora lub Rzecznikiem Prasowym.
  2. Odpowiedzi na zapytania lub krytykę medialną udziela Kierownik Działu ds. Komunikacji pełniący funkcję Rzecznika Prasowego lub inny wyznaczony pracownik w przypadku jego nieobecności.
  3. Materiały informacyjne dotyczące funkcjonowania Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej opracowuje przy wsparciu merytorycznym pracowników poszczególnych komórek organizacyjnych PZOZ Dział ds. Komunikacji lub inny pracownik wyznaczony przez Dyrektora Naczelnego.
  4. Publikacja tekstów na stronach internetowych PZOZ odbywa się zgodnie z przyjętym i obowiązującym Regulaminem umieszczania informacji na stronach internetowych Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, a publikacją na profilach PZOZ w mediach społecznościowych zajmuje się Dział ds. Komunikacji.
  5. Realizowanie materiałów dźwiękowych, filmowych i fotograficznych na terenie PZOZ każdorazowo wymaga zgody Dyrektora, Zastępców Dyrektora lub Rzecznika Prasowego.
  6. Realizowanie wywiadu (informacji) z pacjentem Szpitala wymaga zgody pacjenta, a w przypadku osoby hospitalizowanej także opinii lekarza czy stan zdrowia pacjenta pozwala na świadome wyrażenie woli.
  7. Dziennikarz, fotoreporter, który dopełnił formalności określonych w pkt. 5 i 6, w czasie przeprowadzania wywiadu z pacjentem winien stosować się do zaleceń personelu Szpitala, w szczególności w zakresie: ochrony danych osobowych, ochrony wizerunku, przepisów sanitarno-epidemiologicznych.
  8. Kontakt dla mediów:

Kierownik Działu ds. Komunikacji (Rzecznik Prasowy) – Małgorzata Kałuża