Pozostali darczyńcy

Caritas Diecezji Radomskiej i Budromost- Respiratory i Kardiomonitory przekazane PZOZ w Starachowicach.

 

24 kwietnia 2020r. został przekazany dar- Kardiomonitor wart 100 tys. zł przekazała za pośrednictwem Caritas Diecezji Radomskiej firma BUDORMOST Starachowice. Uroczyste przekazanie odbyło się z udziałem przedstawicieli firmy, Caritasu, szpitala, samorządu i poseł Agaty Wojtyszek odbyło się na płycie lotniska przy jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Starachowicach.

Caritas przekazał trzy respiratory – jeden ufundowany również przez lokalnego przedsiębiorcę a dwa ze zbiórki publicznej Caritas „Zanurzeni w miłości” i „SMS z nieba”.

OKNO ŻYCIA

W Starachowicach Okno Życia funkcjonowało przy starym szpitalu do 2009 roku.

Okno Życia ponownie zafunkcjonowało w przestrzeni w Starachowicach. Jego uruchomienie odbyło się 23 grudnia 2020., dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia, w obecności starosty Piotra Babickiego, Członka Zarządu Powiatu Roberta Sowuli, przedstawicieli szpitala, Caritas Diecezji Radomskiej i zaproszonych gości.

Okno znajduje się na terenie Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, w budynku dawnej portierni, w okolicy lądowiska dla helikopterów. Jest to specjalnie przygotowane, bezpieczne i intymne pomieszczenie. Okno otwiera się na zewnątrz. Po jego otwarciu automatycznie aktywowany jest system alarmowy, który wysyła sms na numery pracowników ochrony i oddziału neonatologicznego szpitala. Jeśli pracownik ochrony potwierdzi obecność dziecka, uruchamiane są procedury medyczno-administracyjne, to znaczy powiadomione zostają pogotowie ratunkowe i sąd rodzinny.

Fundacja Dr Clown dla szpitala:

Specjalistyczna drabinka rehabilitacyjna trafiła do Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci za sprawą Fundacji Dr Clowna która przekazała sprzęt naszym małym pacjentom 27.07.2021 roku.

 

Drabinka będzie służyć dzieciom korzystającym z pomocy naszego ośrodka, pomaga ona bowiem rozwijać koordynację ruchową, siłę oraz zręczność.

CERRAD Sp. zo.o.

29.06.22 r. została podpisana umowa darowizny pomiędzy firmą Cerrad a PZOZ Starachowice. Zostało przekazane lecznicy 4 000 sztuk maseczek chirurgicznych.

 

Szpital dziękuje za otrzymane dary.

 

RADIO ZET

 

Radio Zet przekazało 07.10.2020 r Powiatowemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Starachowicach 70 paczek rękawiczek nitrylowych, pakowanych po 100 sztuk, o łącznej wartości 5 600 zł. Rękawiczki trafiły do pracowników szpitala. Z całego serca dziękujemy!

Egis Polska Dystrybucja spółka zo.o.

06.06.2022 roku Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał darowiznę w postaci tabletek Ladyum 300 op., Sorbifer 300 op., Milurit 40 op.

Chiesi

20.07.2022 została podpisana umowa na komory inhalacyjne RespiChamber z ustnikiem w ilosci 5 sztuk.

Oczekujemy teraz na urządzenia.

S-LAB Sp. z o.o.

 

27.06.2022 r. firma S-LAB przekazała na oddział okulistyczny szpitala w Starachowicach krople do oczu. Dziękujemy serdecznie.